Yeni Redmi modeli ortaya çıktı

02.08.2022 10:11 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Akıllı telefon dünyasının en iyi alternatif markalarından önde gelen Redmi, mevcut serilerini güçlendirmeye devam ediyor. Çinli teknoloji şirketi bu senenin başlarında tanıttığı Redmi Note 11 serisine, bugüne dek pek oldukca aygıt eklemişti. Aralarında Note 11S, Note 11 Pro ve Note 11 Pro 5G benzer biçimde modelleri de bulunduran 5 değişik Note 11 üyesi aslına bakarsanız seriyi yeterince kuvvetli yapıyordu. Sadece Redmi bu seriye bir de bütçe dostu model eklemeye karar vermiş.
Çinli şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere bakılırsa, yeni akıllı telefonun adı Redmi Note 11 SE olacak. Serinin bütçe dostu akıllı telefon modeli olması beklenen bu telefon, mütevazi özellikleri ve uygun fiyatıyla yeni fakat ucuz akıllı telefon arayanlar için güzel bir alternatif olacak. İlk gelen bilgilere bakılırsa Redmi Note 11 SE’de 6,43 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran olması umut ediliyor. Yeni akıllı telefon enerjisini MediaTek Helio G95 yonga setinden alacak. Batarya yuvasında 5.000mAh’lık bir pil barındıracak olan Redmi Note 11 SE hem de 33W süratli şarj teknolojisine de haiz olacak.
Redmi’nin yeni akıllı telefonlarının tamamında olduğu benzer biçimde, bu modelin de gene kutudan Android 12 tabanlı MIUI 13 işletim sistemiyle çıkması beklenirken, yeni bütçe dostu modelinin çıkış zamanı yada fiyatı ile ilgili şimdilik bir bilgimiz bulunmuyor.

Son Dakika Haberler