Samsung dalga geçmeye devam ediyor

Samsung ile Apple bir kez daha karşı karşıya geldi. Bugüne dek pek oldukça kez bu iki teknoloji devinin birbirine karşı tatlı sert takılmalarının olduğu biliniyordu sadece bu sıralar Samsung bu takılmaları birazcık arttırdı şeklinde görünüyor.
Daha birkaç gün ilkin paylaşmış olduğu bir video ile ilk taşı atan Samsung, şimdi de iPhone 14 Pro’nun kamera yapısıyla dalga geçti. Cenup Koreli teknoloji devinin Twitter hesabından paylaşılan bir görselde, “48 megapiksel mi? Biz 2 yıl 6 ay 4 gündür 108 megapiksele sahibiz.” yazısının bulunması, bu sataşmanın muhatabının kim bulunduğunu da açıkça ortaya koyuyor.
Amerikalı teknoloji devi Apple tarafınca 7 Eylül’de tanıtılan ve en dikkat çekici özelliği arka yüzeydeki 48MP’lik kamerası olan iPhone 14 Pro, Samsung’uın bu paylaşımında sataşmayı tercih etmiş olduğu model olarak ortaya çıkıyor. Üstelik Cenup Koreli teknoloji devinin 108 MP olmasıyla övündüğü modeliyle 2 yıl ilkin piyasaya sürülen Galaxy S20 serisi. Peki fakat Samsung paylaşımında belirttiği bu kamera bilgileri mevzusunda ne kadar haklı? Aslen kameraların megapiksel bazlı boyutunun artması doğal olarak ki oldukça mühim bir sorun. Sadece tek başına bunun kafi olamayacağını ve çekim kalitesinin ortaya çıkabilmesi için diyafram açıklığından sensör boyutuna kadar pek oldukça mühim detayın bulunduğunu da hatırlatalım. Bakalım Apple rakibinin bu paylaşımı sonrası herhangi bir izahat meydana getirecek mı?

Son Dakika Haberler