Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile telefonda görüştü

13.09.2022 22:56 Haber Deposu: İHA Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından meydana getirilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yapmış olduğu telefon görüşmesinde, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin devlet sınırında yapmış olduğu büyük çaplı provokasyonların önlenmesi esnasında Azerbaycan askerlerinin şehit olmasından dolayı Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e, şehit yakınlarına ve Azerbaycan halkına taziyelerini ilettiği açıklandı. Aliyev, taziye dileklerini sebebiyle Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, kardeş Türkiye’nin devamlı Azerbaycan’ın yanında bulunduğunu söyleyerek, iki ülke arasındaki dayanışmaya vurgu yapmış oldu. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ise Türkiye’nin devamlı olduğu şeklinde Azerbaycan’ın yanında bulunduğunu, Azerbaycan’ın da her mevzuda Türkiye’nin yanında bulunduğunu söylemiş oldu. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan’ın büyük çaplı askeri provokasyonlarının Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafınca cesurca ve yüksek bir profesyonellik ile önlendiğini, şehitlerin kanının yerde bırakılmadığını ve intikamlarının alındığını belirtti. Aliyev, büyük çaplı askeri provokasyonlardan Ermenistan’ın görevli bulunduğunu beyan etti.
Görüşmede, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki kardeşlik ve stratejik ittifak ilişkilerinin her alanda başarıyla geliştiği bir kez daha vurgulandı. Devlet başkanları, gelecekteki temaslar hakkında da görüş alışverişinde bulunmuş oldu.

Son Dakika Haberler