Ceyhan’da Hanım Eli Birimi vatandaşların günlük hayatına destek veriyor

ADANA,(DHA)- CEYHAN Belediyesi Hanım Eli Birimi, ilçenin her bölgesinde vatandaşların günlük işlerine destek veriyor. 
Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Hanım Eli Birimi’nin emek harcamaları hakkında informasyon verdi. Belediye mensubunun maddi-manevi yanında yer almış olduğu hemşehrilerinin günlük işlerine de destek bulunduğunu belirten Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Ekiplerimiz mesela tarlada biber topluyor. Şu an salça mevsimindeyiz. Hanım eli ekibimiz Ceyhanlılarımız’ın salça yapım sürecinde yanında içeriyor. Özenle dalından koparılan biberler, domatesler organik salça halini alıyor.  Kızlarımız Ceyhan’a mühim bir kültüre haiz ekmek yapımında da ailelerimize yardım ediyor.  Yufka açıyor, sacda ekmek yapıyor” dedi. 
İlçede toplumsal belediyeciliğin örneklerini sunmaya çaba ettiklerini vurgulayan Başkan Erdem, “Örnek olması ümidiyle belediyemiz bünyesinde kurduğumuz Hanım Eli Birimimiz ilçemizin dört bir yanını gece gündüz dolaşıp gerekseme sahibi ailelere her türlü desteği sunuyor. Normal olarak yolumuzu, parklarımızı, toplumsal kültürel etkinliklerimizi, kaldırımlarımızı göz ardı etmiyoruz. İlçe genelinde temizliği elden bırakmıyoruz. Bu sebeple biliyoruz ki kadının elinin değdiği her şey oldukca değişik ve oldukca güzel oluyor. Bir bayan belediye başkanı olarak anne şefkati ile ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda hizmetimizi gururla, onurla sürdürüyoruz” diye konuştu. (DHA)

 
“Mahalli Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem tarafınca ajanslardan otomatikman çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üstünde cnnturk.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, mesuliyet ilgili ajanslardadır.

Son Dakika Haberler