Başak Hususi kimdir, öldü mü? Oyuncu Başak Hususi niçin öldü?

20.09.2022 16:05 Son Güncelleme: 20.09.2022 16:06 Tiyatro, beyazperde ve dizi oyuncusu Başak Hususi’den acı haber geldi. Kurtlar Vadisi, Ihlamur Altında ve Gerçek Kesit benzer biçimde projelerde rol alan Hususi’in yaşamını kaybetmesinin peşinden yakınlarına başsağlığı mesajı paylaşıldı.
BAŞAK ÖZEL NEDEN ÖLDÜ?
Başarı göstermiş oyuncunun ölüm sebebi hemen hemen açıklanmadı. Daha ilkin ‘Umutsuz Ev Bayanları’, ‘ Karadayı’ ve ‘Anne’ benzer biçimde yapımlarda rol alan oyuncu Başak Hususi, 51 yaşlarında hayata veda etti. Acı haberi Oyucular Sendikası, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımla duyurdu.
BAŞAK ÖZEL KİMDİR?
Başak Hususi 22 Mart 1971’de dünyaya geldi. Tiyatro, beyazperde ve dizi oyuncusu olan Hususi, sanat hayatına Ankara Sanat Merkezi`nde almış olduğu tiyatro kurslarıyla başladı. Başak Hususi, ondan sonra Ankara Sanat Tiyatrosu ve Ali Hünal Kabare Tiyatrosu’nda oyunculuk deneyimini geliştirdi. Çeşitli bankaların çocuk tiyatrosu topluluklarında, Ankara Halk Tiyatrosu ve Ankara Ekin Tiyatrosu’nda vazife yapmış oldu. Tiyatronun haricinde kamera karşısına da geçerek, beyazperde ve dizi filmlerde rol aldı. Çasod üyesi olan sanatçı, şiir ve öykü yazmakta, yazımlama ve seslendirme yapmaktaydı. Hususi’in yer almış olduğu projeler ise şu şekilde; Kurtlar Vadisi
Pembe Patikler
Melekler Adası – 2004
Ihlamurlar Altında
Karım ve Annem
Süratli Adımlar
Gerçek Kesit – 1993
Tiyatro ve beyazperde oyuncusu Başak Hususi yaşamını yitirdi
 

Son Dakika Haberler